Na tréningu s Hajdúchom. FOTO: Róbert Rácz jr.

FOTO: Mladých brankárov viedol fortunaligista, ktorý obliekal aj reprezentačný dres

Povedz o tom známym
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

LUČENEC. Nevšedný zážitok s poriadnou dávkou motivácie majú za sebou mladí brankári klubu ŠK NOVOHRAD Lučenec. Ich tradičný stredajší (25. máj) tréning spestril svojou prítomnosťou gólman fortunaligového Ružomberka Ľuboš Hajdúch, ktorý v minulosti pôsobil vo viacerých zahraničných kluboch a obliekal aj dres slovenskej futbalovej reprezentácie.

Na tréningu s Hajdúchom. FOTO: Róbert Rácz jr.

Na tréningu s Hajdúchom. FOTO: Róbert Rácz jr.

Čo najviac cenných skúseností sa gólman „Ruže“ snažil odovzdať nádejným brankárom počas dvojhodinového tréningu. Ako sám uviedol, do brány sa dostal v pomerne neskorom veku ako desaťročný. V tom období neboli brankárske tréningy rozšírené vo všetkých kluboch, a aj internet – spolu so špecifickými cvikmi pre gólmanov – bol ešte len v plienkach.

„Dnešná tréningová jednotka sa mi skutočne veľmi páčila a som toho názoru, aby takéto špecifické tréningy mal každý futbalový klub. Deti totiž potrebujú základy už odmalička, ja som napríklad takéto tréningy v ich veku nemal možnosť absolvovať,“ uviedol dnes už skúsený gólman Hajdúch, ktorý momentálne pôsobí v ružomberskom MFK.

Na tréningu s Hajdúchom. FOTO: Róbert Rácz jr.

Na tréningu s Hajdúchom. FOTO: Róbert Rácz jr.

V tomto klube však „nezarezáva“ len ako opora medzi troma žrďami v ligových zápasoch, ale s nadšením sa venuje aj ružomberským mládežníkom. Ako inak – mladým brankárom „Ruže“.

„Je dôležité, aby mali moji zverenci chuť neustále sa zlepšovať a napredovať. To isté platí aj v iných kluboch či pri iných športoch. Až potom to môžu dotiahnuť naozaj ďaleko. Vo vašom klube máte naozaj šikovných a talentovaných brankárov, je ale potrebné s nimi ďalej pracovať a správne ich viesť,“ dodal Hajdúch, ktorý v letných mesiacoch organizuje aj niekoľkodňové kempy zamerané špeciálne na brankárov.

Na tréningu s Hajdúchom. FOTO: Róbert Rácz jr.

Na tréningu s Hajdúchom. FOTO: Róbert Rácz jr.

Spestrenú tréningovú jednotku sledoval celý čas pozorným okom skúseného trénera aj Marian Berky. Ten pôsobí v klube ŠK NOVOHRAD Lučenec ako hlavný šéftréner, zároveň je aj kormidelníkom slovenskej futsalovej reprezentácie.

„Dnešný brankársky tréning vnímam skutočne veľmi pozitívne. Náš  klub navštívil skúsený gólman, ktorý bol podľa môjho názoru oporou viacerých slovenských i zahraničných futbalových klubov, rovnako tak aj reprezentačného výberu Slovenska. Myslím si, že aj za ten krátky čas deťom dokázal odovzdať množstvo nadobudnutých skúseností, nesmieme však zabúdať ani na prvok motivácie mladých gólmanov. Klub sa bude aj do budúcna snažiť zabezpečiť viac podobných akcií, kedy by sme pozvali na tréningy ďalších skúsených futbalistov zvučných mien,“ dodal na záver Berky, ktorý spolu s ostatnými trénermi ŠK NOVOHRAD  plánuje podobným spôsobom motivovať svojich zverencov a spestriť im jednotlivé tréningové jednotky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

© 2015-2016 mobilonline s.r.o. - Všetky práva vyhradené | Facebook | mobilonline.sk | Púzdro na mobil | Pánske oblečenie | Pouzdro na mobil | Teletok.hu | GSM súčiastky
Created by Anderor & Marek
Prihlásenie | Registrácia