Futsal Klub Lučenec – 1. FsK Kysucké Nové Mesto. FOTO: Róbert Rácz jr.

FUTSAL: Kuhajdík vystrieľal Lučencu postup piatimi gólmi, trafil sa aj brankár Vrbiniak

Povedz o tom známym
  •
  •
  •
  •
  •

LUČENEC. Futsalisti z centra Novohradu nastúpili v piatok (27. mája) na odvetný zápas Slovenského pohára vo futsale. Do športovej haly ARENA pricestovali ich veľkí rivali z Openligy – mančaft Kysuckého Nového Mesta. Kysučania mali pred odvetou lepšiu východiskovú pozíciu po minulotýždňovej tesnej výhre 6:5 na domácej palubovke, ambiciózni Lučenčania preto museli bodovať naplno. Avšak to, akým výsledkom sa tento duel napokon skončí, zrejme nečakal nik z prítomných divákov.

Predzvesťou napínavej odvety bola v úvode 2. minúty strela Kuhajdíka, ktorú hosťujúci gólman vytlačil na roh. Bezprostredne po jeho zahratí sa Lučenčania mohli tešiť po prvýkrát, do siete Kysúc namieril presne spomínaný Kuhajdík – 1:0. Tento hráč bol v piatok podvečer skutočne pri chuti, o štyridsať sekúnd neskôr totiž prekonal brankára hostí druhý raz – 2:0. Zaskočení Kysučania sa z dvoch rýchlych gólov postupne spamätali, gólmana Vrbiniaka sa pokúšal prekvapiť efektnou pätičkou Gábor, no neúspešne.

Začiatkom 6. minúty Kuhajdík nedokázal premeniť brejkovú situáciu, keď sa sám rútil na brankára hostí. Z následného protiútoku sa Kysučanom podarilo znížiť na 1:2. Lučenčanov inkasovaný gól vyburcoval k väčšej aktivite. V prebiehajúcej 8. minúte napálil Čonka loptu len do nôh kysuckého gólmana, o štyri minúty neskôr mieril nepresne A. Hricov. Doslova tutovku spálil o niekoľko sekúnd aj Kamenský, ktorý nedokázal využiť rýchly brejk domácich.

Gól videl na vlásku aj v polke 14. minúty, kedy Kuhajdík ani na dvakrát nedokázal prekonať Kavčáka v bráne hostí. V záverečnej fáze polčasu mali domáci možnosť kopať desaťmetrový trestný kop, keďže Kysučania nazbierali šesť faulov. Z tejto štandardnej situácie vyťažil skvelý Kuhajdík tretí gól – 3:1. Do polčasovej prestávky sa domáci svoj náskok pokúšali viackrát zveľadiť, no neúspešne. Svoje šance nevyužili Hricov, Kuhajdík ani Kamenský.

Povestné „nedáš – dostaneš“ platilo aj v úvode druhého dejstva. Lučenčania nedokázali využiť dve veľké šance, čo súper z Kysúc potrestal kontaktným gólom na 3:2. Novohradských futsalistov to však podobne ako v prípade prvého inkasovaného gólu nakoplo k zvýšenej aktivite. Tá vyvrcholila pokutovým kopom pre zahratie hráča hostí rukou v blízkosti vlastnej brány.

Šestku bezpečne premenil Kuhajdík – 4:2. Kysučania to skúšali najmä zo stredných vzdialeností, ich strely však nemali potrebnú razanciu a Vrbiniak bezpečne kryl všetky pokusy hostí. Na druhej strane sa snažil presadiť skvelý Kuhajdík, gólman hostí ho však dvakrát fantasticky vychytal. Od polovice 8. minúty druhého polčasu skúšali Kysučania vabank v podobe power-play, čo sa im nakoniec vypomstilo.

Odkrytá brána hostí Lučenčanov lákala, gólu z vlastnej polovice sa dočkal nakoniec aj Kamenský. O niekoľko minút neskôr ho napodobnil aj domáci brankár Vrbiniak, ktorý do Kysuckej brány namieril presne až od vlastnej svätyne – 6:2. Futsalisti Lučenca sa s výsledkom neuspokojili a do záverečného hvizdu pridali ešte kvarteto gólov – dva z nich v úplnom závere zápasu. Súperovi tak oplatili minulotýždňovú prehru aj s úrokmi.

Futsal Klub Lučenec – 1. FsK Kysucké Nové Mesto 10:2 (3:1)
Góly: Kuhajdík 5, Petík 2, Šupina, Vrbiniak, Kamenský – Gábor, Ševčík
Futsal Klub Lučenec: Vrbiniak – Csaba, Csányi, Čonka, Hricov, Kuhajdík, Šupina, Kamenský, Petík
1. FsK Kysucké Nové Mesto: Kavčák – Neveďal, Gábor, Koleno, Tarana, Sýkora, Rajnoha, Jaroš, Ševčík, Ondrušek

Attila Fehérvári (tréner Futsal Klubu Lučenec): „Dnes to dopadlo dobre, postup sme viac-menej očakávali, keďže sme vedeli, že súper prišiel v oklieštenej zostave. Som rád, že sme Kysučanov napokon prevalcovali pred domácimi divákmi a postúpili v Slovenskom pohári ďalej. Pravdepodobne nás čaká extraligová Žilina. Pevne verím, že v najbližšom zápase už budem k dispozícii aj v roly role hráča. Nechcem však nič uponáhľať a zranenie si radšej poriadne doliečim.“