Z filmu. Zdroj: Archív M.J.

FOTO: V Novohrade nakrúcajú ďalší film, hercov hľadali aj na autobusovej stanici

Povedz o tom známym
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

LUČENEC. V našom regióne sa pripravuje ďalší celovečerný film. Po partii Novohradčanov, ktorí nedávno predstavili historický film Meč a kríž, sa do nakrúcania pustili aj ďalší amatérski filmári a herci. Tentokrát sa dej filmu bude odohrávať v študentskom prostredí a jeho hlavnou myšlienkou bude súdržnosť vzťahov a partie. Ako priblížil autor myšlienky, režisér a scenárista Mikuláš Jaraba, diváci sa môžu tešiť aj na jemný nádych mysterióznosti.

Známy herec od projektu odstúpil

Hoci projekt odštartoval ešte v novembri roku 2014, s nakrúcaním sa aktívne začalo až tento rok. “Mali sme menšie komplikácie s hercami a mnoho času nám zabrali vybavovačky a povolenia. Niečo sme stihli nakrútiť, no projekt sa naplno rozbehol až začiatkom tohto roka,” povedal Jaraba.

Z filmu. Zdroj: Archív M.J.

Z filmu. Zdroj: Archív M.J.

Film bude zasadený do študentského prostredia. Hlavní protagonisti sú žiaci lučeneckých škôl a aj dej sa bude odohrávať v centre Novohradu. “Vo filme sa objaví 11 študentov a jeden dospelý, ktorý znázorní postavu triedneho učiteľa. Pôvodne ho mal hrať jeden známy slovenský herec, no odrazu od projektu odstúpil. Nebolo to z jeho strany profesionálne,” vysvetlil režisér.

Hlavnú postavu našli na autobusovej stanici

Väčšina z hercov sa do filmu dostala cez kastingy, ktoré prebehli na lučeneckých školách. Postavy však obsadzovali aj netradičnými spôsobmi. “Hercov sme hľadali dokonca aj na autobusovej stanici, kde sme našli hlavnú postavu. Zastavili sme ju a opýtali sa jej, či nechce hrať v našom filme a ona súhlasila.” Režisér v súčasnosti hľadá mladého chlapca, ktorý by znázornil jednu z postáv. Záujemcovia sa môžu prihlásiť priamo u režiséra alebo u jedného z protagonistov.

Z filmu. Zdroj: Archív M.J.

Z filmu. Zdroj: Archív M.J.

Mladí herci to pri natáčaní nemajú jednoduché. Filmári majú k dispozícii len jednu kameru a tak musia väčšinu scén točiť viackrát z rôznych uhlov. “Je to pre nich náročné, keďže musia detailne zopakovať každý pohyb či repliku. Musím ich však pochváliť, ide im to veľmi dobre,” povedal Jaraba, pre ktorého je to prvá skúsenosť s celovečerným filmom. “Som vyučený záhradník a zatiaľ som robil len klipy a svadobné videá. Odmalička ma to však ťahá k filmu, takže dúfam, že náš projekt bude úspešný.”

Plánuje natočiť pokračovanie

Režisér z Trebeľoviec chce celovečerným filmom zviditeľniť Lučenec. Dopomôcť by k tomu mala aj titulná pieseň s videoklipom, ktorú predstavia v troch rôznych verziách.

Z filmu. Zdroj: Archív M.J.

Z filmu. Zdroj: Archív M.J.

“Film musíme dokončiť tento rok, aby sme ho mohli prihlásiť do súťaže amatérskych filmov vo Veľkom Krtíši. Snímku by sme tiež chceli predstaviť aj divákom na plátne lučeneckého kina Apollo,” ozrejmil Jaraba.

Ako dodal, prvý celovečerný film nebude jeho posledným. “Keďže prvá časť má otvorený koniec, plánujeme nakrútiť aj druhú časť. Dúfam, že budú diváci spokojní.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

© 2015-2016 mobilonline s.r.o. - Všetky práva vyhradené | Facebook | mobilonline.sk | Púzdro na mobil | Pánske oblečenie | Pouzdro na mobil | Teletok.hu | GSM súčiastky
Created by Anderor & Marek
Prihlásenie | Registrácia