Zľava: Roman Brecely, Robert Fico, Alexandra Pivková, Branislav Hámorník. FOTO: Jozef Mikuš

FOTO: Nové pracovné miesta či dobudovanie R2. Vláda schválila akčný plán na podporu okresu Lučenec

Povedz o tom známym
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

LUČENEC. Vláda Slovenskej republiky schválila akčný plán, ktorý má podporiť rozvoj okresu Lučenec. Rozhodlo sa tak na štvrtkovom (23. júna) výjazdovom rokovaní v Lučenci. Akčný plán má pomôcť predovšetkým zníženiu nezamestnanosti, ktorá sa v súčasnosti v okrese Lučenec pohybuje okolo 17 percent.

Výjazdové rokovanie vlády v Lučenci. FOTO: Jozef Mikuš

Robert Fico. FOTO: Jozef Mikuš

“Zisťujeme, že máme absolventov, ktorí po škole nenašli uplatnenie, dlhodobo nezamestnaných, ale aj kategóriu ľudí, ktorí sú umelo nezamestnaní, pretože nezvládajú malé exekúcie. Úlohou zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov je mobilizovať všetky možné zdroje, aby sa danému okresu pomohlo,” povedal premiér.

Primátorka požiadala o pomoc pri výstavbe plavárne

K naplneniu tohto cieľa majú pomôcť rôzne podnikateľské projekty a iné aktivity. Vďaka nim by sa podľa premiéra v období rokov 2016-2020 malo vytvoriť takmer 1 500 pracovník miest. Fico vyzdvihol priemysel v okrese Lučenec, no rozvinúť by sa podľa jeho slov malo aj poľnohospodárstvo, cestovný ruch a infraštruktúra.

Výjazdové rokovanie vlády v Lučenci. FOTO: Jozef Mikuš

Tlačová konferencia. FOTO: Jozef Mikuš

“Prisľúbil som dynamické pokračovanie budovania rýchlostnej komunikácie zo Zvolena smerom na Lučenec. S ministrom dopravy budeme reagovať aj na obchvat Lučenca, nakoľko štátna cesta ide cez historický stred mesta. Pani primátorka požiadala aj o pomoc pri výstavbe plavárne. Na to však vláda bude reagovať samostatne a nie cez akčný plán,” ozrejmil Fico.

Okolo 4,3 milióna eur pre okres Lučenec

Na podporu najmenej rozvinutých okresov by malo ísť vyše 147 miliónov eur. Pre Lučenecký okres je vyčlenená suma okolo 4,3 milióna eur na obdobie rokov 2016-2020. Tieto peniaze budú použité na konkrétne projekty.

Výjazdové rokovanie vlády v Lučenci. FOTO: Jozef Mikuš

Roman Brecely (vľavo) a Robert Fico. FOTO: Jozef Mikuš

“Treba si uvedomiť, že to nie je plán, ktorý vyberá podnikateľov, ale konkrétne zmysluplné projekty. Tie sa potom spracujú a zrealizujú cez verejné obstarávanie. Aby sme do tohto regiónu dotiahli investorov, musíme sa zaoberať dostavbou rýchlostnej cesty,” skonštatoval Roman Brecely, minister dopravy výstavby a regionálneho rozvoja.

Rýchlostná cesta by mohla byť dokončená v roku 2019

Premiér zdôraznil, že rýchlostná cesta R2 po Lučenec musí byť dobudovaná čo najrýchlejšie. V súčasnosti je vydané stavebné povolenie a prebieha výkup pozemkov. “Pokiaľ by sme išli svižne, cesta môže byť dokončená okolo roku 2019 alebo 2020,” doplnil Brecely. 

Vláda schválila akčný plán v plnom rozsahu. Podľa primátorky Alexandry Pivkovej by prvé výsledky plánu mohli byť viditeľné už v druhej polovici tohto roka.

Výjazdové rokovanie vlády pokračuje zasadnutím v Rimavskej Sobote v piatok 24. júna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

© 2015-2016 mobilonline s.r.o. - Všetky práva vyhradené | Facebook | mobilonline.sk | Púzdro na mobil | Pánske oblečenie | Pouzdro na mobil | Teletok.hu | GSM súčiastky
Created by Anderor & Marek
Prihlásenie | Registrácia