FUTSAL: Lučenčania sa z Kysúc vrátili bez bodu

•
  •
  •
  •

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO/LUČENEC. Na prvý zápas v roku 2016 vycestoval „mančaft“ lučeneckého Futsal clubu do  Kysuckého Nového Mesta bez svojej najväčšej opory, kapitána tímu Attilu Fehérváriho. Liečba jeho zraneného kolena stále pokračuje, a tak verme, sa dá čím skôr do poriadku, aby svojim spoluhráčom pomohol v ďalších zápasoch náročných bojov o extraligu.

Do zápasu vstúpili lepšie futsalisti z Novohradu, už v 2. min. A. Hricov peknou strelou otvoril skóre zápasu – 0:1. O dve minúty neskôr však nedôsledne brániacim hosťom unikol domáci Gábor a vyrovnal na 1:1. Hoci Kysučanom podarilo vyrovnať v úvodnej desaťminútovke, hru mali pod kontrolou agilní Lučenčania, ktorí sa však trápili najmä v koncovke.

Opäť sa potvrdilo staré známe „nedáš – dostaneš“, o zmenu skóre sa v 10. min. postaral domáci  Minár. O 7 minút neskôr vedenie domácich navýšil Gábor – 3:1. V závere prvého dejstva sa hráči Futsal clubu pokúšali o skorigovanie nepriaznivého výsledku, čo sa im nakoniec sa podarilo. Po skvelej Bartošovej prihrávke cez celé ihrisko doplachtila lopta až hlavu Kamenského, ktorý záverečných sekundách prvého polčasu zaznamenal kontaktný gól – 3:2.

Do druhého dejstva nastúpili futsalisti Lučenca s odhodlaním o zvrat zápasu vo svoj prospech. Vychádzali zo zabezpečenej obrany a vyrážali do rýchlych protiútokov. Opäť si vytvorili množstvo sľubných šancí, keď sa krásne uvoľnili Máč i bratia Hricovci, ale ich príležitosti zostali nevyužité. Ako efektívne zakončovať, ukázal hosťom v 31. min domáci Macura, ktorý z rýchleho brejku zvýšil na 4:2 pre Kysučanov.

Po tomto góle stavili futsalisti Lučenca na vabank vo forme power-play, ktorý im vôbec nevyšiel a už v 32. min po ďalšej chybe a strate lopty domáci zásluhou Borisa navýšili svoje vedenie na 5:2. V nasledujúcich minútach Novohradčania aj naďalej dobíjali kysuckú bránu, ale po chybách a nepresnostiach v rozohrávke zbytočne strácali lopty. Navyše mohli opäť inkasovať, to by však domáci museli trikrát trafiť úplne odkrytú svätyňu hostí.

V záverečnej časti zápasu sa lučenecký tím predsa len gólovo presadil, o skorigovanie nepriaznivého stavu sa z priameho kopu postaral Petík – 5:3. Celkovo zápas Lučencu vôbec nevyšiel, hoci sa naň počas týždňa poctivo pripravoval. Veľké množstvo individuálnych chýb a množstvo nepremenených šancí pripravili lučenecký „mančaft“ o lepší výsledok. Veľmi chýbal líder mužstva Fehérvári, viac sa očakávalo aj od posíl z východu republiky bratov Hricovcov, pretože góly, na ktoré sa naši futsalisti spoliehali najmä od Lukáša, chýbajú ako soľ.

1. FsK Kysucké Nové Mesto  –  Futsal club Lučenec 5:3 (3:2)
Góly:
4. a 17. Gábor, 10. Minár, 31. Macura, 32. Boris – 2. A. Hricov. 20. J. Kamenský, 40. Petik, ŽK: A. Hricov, Petik, J. Kamenský, rozhodovali: Zachar, Šlapka, 100 divákov.
Futsal club:
 Bartoš, Albert – Csaba, Hricov L., Hricov A., Csányi, Petík, Máč, Kamenský J., Koreň, Rácz, Čonka.

Milan Kamenský (prezident klubu): „Každý prehratý zápas sa mi hodnotí ťažko. Do zápasu sme vykročili dobre, vyhrávali sme 1:0, boli sme dominantní na lopte a domáci sa nevedeli presadiť. No prišli opäť hlúpe chyby v obrane a dostali sme lacné góly a naopak my sme nevyužili veľké množstvo šancí, ktoré sme mali. Do druhého polčasu sme išli s úmyslom zvrátiť výsledok, ale opäť sme inkasovali po detinskej chybe pri bránení. Následne sme začali hrať power play, ktorá nám však vôbec nevyšla. Tento zápas sme si prehrali v prvom polčase. Sklamaný som z výkonu bratov Hricovcov, ktorí majú byť tí rozdieloví, no dnes bol opak pravdou, ale verím, že proti Spartaku Trnava ukážu svoje kvality. V dobrom svetle sa ukázal nový brankár Bartoš. Čaká nás posledné kolo pred play-off, na ktoré Vás srdečne pozývam a verím, že Vás potešíme hrou aj výsledkom.“

Fanúšikov pozývame na ďalší domáci zápas, ktorý sa odohrá v piatok 15. januára o 20.00 hod. v ŠH ARENA. Súperom  Lučenčanov budú hráči Spartaku Trnava.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

© 2015-2016 mobilonline s.r.o. - Všetky práva vyhradené | Facebook | mobilonline.sk | Púzdro na mobil | Pánske oblečenie | Pouzdro na mobil | Teletok.hu | GSM súčiastky