MBK Lučenec – MŠK Iskra Bratislava. FOTO: Róbert Rácz jr.

BASKETBAL: Aj vypustený záver stačil MBK na vysokú výhru, príležitosť dostali aj mladíci

Povedz o tom známym
  •
  •
  •
  •
  •

LUČENEC. Sobota 16. apríla patrila v centre Novohradu po takmer mesačnej pauze opäť basketbalu. MBK Lučenec hostil v ŠH ARENA petržalskú Iskru, ktorá na víkendový duel prvoligovej nadstavby pricestovala s výrazne okliešteným kádrom – len so šesticou hráčov.

Domáci basketbalisti si výrazný náskok vytvorili už v prvom polčase, zvyšné dve štvrtiny im stačilo ísť len na „pol plynu“. Príležitosť dostali aj viacerí mladíci z lavičky, ktorí predviedli sympatické výkony a svojho trénera i publikum určite nesklamali.

Skóre zápasu otvoril už po niekoľkých sekundách priebojný Arnett, ku ktorému sa úspešnou trojkou pridal Rendla. Domáci Petržalčanov v úvode doslova prevalcovali. V priebehu 5. minúty svietilo na svetelnej tabuli skóre 14:2, na čo hostia reagovali oddychovým časom. Ten Iskre pomohol, viac než minútu a pol hráči MBK nedokázali skórovať a, naopak, Petržalka náskok skresala na 14:7. Prvá desaťminútovka napokon skončila v pomere 24:12.

Do druhej štvrtiny poslal tréner Kurilla na palubovku trio mladíkov – Hrabčák, Pipíška a Jackuliak, ktorí robili súperovým hráčom veľké problémy hlavne pri rozohrávke. Novohradčania svoj náskok postupne zveľaďovali, v polovici druhej desaťminútovky pohodlne viedli najmä zásluhou Goliana, ktorému to padalo hlavne spoza trojkového oblúka. Dve trojky zaznamenal v priebehu necelej minúty, čím zabezpečil navýšenie vedenia domácich na 40:20. Do polčasu pridali Lučenčania ešte desať bodov, hostia z Bratislavy deväť, a tak sa prvá polovica zápasu skončila v pomere 50:29.

Skóre tretej štvrtiny otvoril po dravom úniku Pipíška, ktorý mal navyše možnosť hádzať ešte jeden trestný hod. Rovnaký hráč skvele zabojoval aj o niekoľko sekúnd neskôr, keď zabojoval pri bránení a poslal výborný pas Arnettovi, ktorý rozjasal domáce publikum krásnym smečom. Hoci tri a pol minúty pred koncom predposlednej štvrtiny bol náskok Lučenčanov už 33-bodový, hostia sa nevzdávali, a to ani napriek úzkemu kádru.

Petržalčania zabojovali hlavne v záverečnej desaťminútovke, pričom využívali aj nepresnosti v prihrávkach a streľbe domácich. Tým sa nedarilo hlavne v zakončení, v poslednej štvrtine zaznamenali len tucet bodov, zatiaľ čo hostia raz toľko – teda rovných 24. Na palubovku sa dostali všetci mladí hráči, ktorí mali možnosť nazbierať cenné skúsenosti.

Zaujímavosťou je fakt, že už do druhého polčasu už vôbec nenastúpil kapitán Koczkáš, ktorý bojuje s miernymi zdravotnými problémami a ktorého tréner Kurilla šetrí na nedeľný duel s béčkom bratislavskej Karlovky. Chlapci však zabojovali aj za neho a zápas doviedli do úspešného konca. Pravdou je ale fakt, že mohli ťažiť z pohodlného prvopolčasového náskoku a nehrať pod zbytočným tlakom.

MBK Lučenec – MŠK Iskra Bratislava 95:69 (24:12, 26:17, 33:16, 12:24)
Body MBK: Arnett 20, Rendla 15, Pipíška 12, Golian 9, Praženica 8, Tarabus 6, Števula 6, Jackuliak 5, Galovič 5, Koczkáš 4, Hrabčák 3, Halász 2

Ivan Kurilla (tréner MBK Lučenec): „Teší nás, že sme porazili Petržalku v domácom prostredí, pretože ak chceme pokračovať v ďalších bojoch, potrebujeme aj vyhrávať. Napriek tomu, že súper na dnešný zápas pricestoval vo výrazne oklieštenej zostave – majú nejaké zdravotné problémy – hlavne v úvodnej štvrtine hral veľmi konsolidovane. Myslím si, že odpor Petržalky sme zlomili v prvých dvoch štvrtinách a v ďalšom priebehu sme dali priestor aj mladým hráčom. Koczkáša, ktorý má mierne zdravotné problémy, sme šetrili hlavne na nedeľný duel s Karlovkou. Tá disponuje mladým a húževnatým mančaftom, Bratislavčania majú aj hráčov, ktorí kedysi hrali aj extraligu. V tomto dueli sa musíme sústrediť hlavne na obranu a kvalitné útoky tak, aby sme zápas dotiahli do víťazného konca pred domácim publikom.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

© 2015-2016 mobilonline s.r.o. - Všetky práva vyhradené | Facebook | mobilonline.sk | Púzdro na mobil | Pánske oblečenie | Pouzdro na mobil | Teletok.hu | GSM súčiastky