Z posledného kola Mestskej ligy v malom futbale. FOTO: Michal Priatka ml.

FUTBAL: Mestská liga má nového majstra, historicky prvý triumf si vybojovalo Tornádo

Povedz o tom známym
  •
  •
  •
  •
  •

LUČENEC. Uplynulá nedeľa (26. júna) dala oficiálnu bodku za ročníkom 2015/2016 lučeneckej Mestskej ligy v malom futbale. Z kvarteta zápasov sa napokon odohrali len tri, keďže futbalisti z neďalekých Oždian – mužstvo Tantrum na zápas s Tuborgom nepricestovalo. Najväčšiu pozornosť však pútal záverečný duel, v ktorom na seba v priamom súboji o titul narazili KERAM a Tornádo. Poďme ale pekne po poriadku.

Hornets a Young Boys, dve mužstvá žltých farieb, sa stretli hneď v úvodnom zápase 21. kola. Lepšie začali mladíci, ktorí si vytvorili dvojgólový náskok. Ten však skúsení hráči Hornetsu stihli skresať a dokonca aj vyrovnať ešte do polčasovej prestávky. V druhom dejstve sa do vedenia opäť dostali agilní Young Boys-áci, ich súper sa ale nevzdával a bojoval ďalej. Hornetsu sa znovu podarilo vyrovnať a keď už vo vzduchu „visela“ prvá deľba bodov v tejto sezóne, päť minút pred koncom mladíci strhli víťazstvo na svoju stranu. Zaslúžene si tak vybojovali pekné štvrté miesto v lige a svojim súperom ukázali, že v budúcich ročníkoch sa s určitosťou pobijú aj o medailové priečky.

V druhom nedeľnom dueli „hostil“ točnický OFK nováčika ligy FC Slovexpres. Ten sa napriek tomu, že do súťaže naskočil až v polovici, pomerne rýchlo ostrieľal a potrápil už viaceré mančafty, ktoré sa v Mestskej lige objavujú aj niekoľko sezón. Tento zápas sa napokon ukázal ako gólovo najchudobnejší. K bezgólovému prvému dejstvu pribudli po zmene strán len dva presné zásahy, oba do siete Točnice. O dvoch bodoch pre „oranžových“, ktorými sa ligový nováčik dokonale revanšoval hráčom OFK za prehru zo 14. kola, sa postarali Darányi a Greč. Slovexpres sa podobne ako Young Boys ukazuje vo veľmi dobrom svetle, a ak by bol súčasťou (práve skončenej) sezóny od začiatku, určite by „karty zamiešal“ oveľa viac.

Ako už bolo spomenuté v úvode, Tantrum sa na predposledný nedeľný zápas nedostavil. Umožnil tak Tuborgu získať veľmi ľahko dva body za kontumačnú výhru 5:0. Je však viac než pravdepodobné, že „žlto-čierni“ by výhru zaknihovali aj po odohraní zápasu. Záverečný duel mal byť akousi čerešničkou na torte tejto sezóny.

V priamej konfrontácii o majstrovský titul si to rozdali Tornádo a KERAM. Tento rozhodujúci duel bol celkovo veľmi vyrovnaný, napínavý, rovnako tak aj nervózny. Obom mančaftom totiž išlo o veľa. Raketový štart do zápasu mal tabuľkový líder (teraz už nový majster ligy), ktorý hneď dve svoje úvodné šance pretavil do dvoch gólov. KERAM sa však nevzdával a napriek nelichotivému skóre bojoval. Jeho snaha bola korunovaná rovnako dvomi presnými zásahmi, ktoré rozhodli o tom, že na polčasovú prestávku mužstvá odídu za nerozhodného stavu 2:2.

Do druhého dejstva naskočili opäť lepšie hráči Tornáda, ktorých útočné snaženie bolo odmenené pokutovým kopom za faul na Rutkaja v pokutovom území KERAM-u. Z bieleho bodu sa nemýlil sám faulovaný hráč – 3:2. KERAM však zbrane nezložil ani tentokrát a po druhý raz v zápase sa mu podarilo vyrovnať. Ako sa neskôr ukázalo, bol to posledný presný zásah nového vicemajstra v tomto zápase. O osude duelu a novom majstrovi sa rozhodlo v záverečných minútach. Na 4:3 pre Tornádo zvýšil Z. Csaba z druhej penalty v zápase, ktorej predchádzal kontroverzný verdikt za údajný faul brankára KERAM-u na Berkyho.

Klinec do rakvy (5:3) pridal o niekoľko minút spomínaný faulovaný hráč, a hoci sa KERAM snažil v úplnom závere duelu o hru power-play, gól už nedokázal vyťažiť ani napriek enormnému tlaku pred Adamíkovou bránou. Mestská liga tak spoznala meno nového majstra, pre ktorého je triumf v súťaži zároveň historicky prvým triumfom od vzniku klubu. Ani jeden z mančaftov však nemusí smútiť – Tornádo získalo ligový titul, KERAM zas dominoval v Superpohári. Z radov vicemajstra zrejme vzíde aj kráľ strelcov, momentálne v súťaži dominuje 47-gólový Peter Šulek. KERAM (a aj niekoľko ďalších mužstiev) ešte čakajú dohrávky, topkanonier ligy si tak svoje gólové konto môže ešte viac navýšiť.

Peter Žigo (vedúci mužstva Tornádo): „Ligový triumf ma veľmi teší, pretože na začiatku sezóny som plánoval bojovať s mužstvom a umiestniť sa aspoň v prvej trojke. Po jesennej časti sme zistili, že ľahkým súperom nebude hlavne náš dnešný súper KERAM, ktorý v lige dlho dominoval. Množstvo hráčov z pôvodného kádra nám odišlo do zahraničia, preto ich miesta bolo potrebné doplniť. Odvetná časť dokázala, že mužstvo je vyskladané veľmi dobre, veď sme neprehrali ani jeden zápas. Celkovo som so sezónou veľmi spokojný. Trochu ma mrzí ten hektický a nervózny záverečný zápas, keďže s chalanmi z KERAM-u máme už dlhé roky dobré kamarátske vzťahy. No aj rozhodca je len človek a nik nie je neomylný. Myslím, že sa párkrát ´upískol´ na jednej i na druhej strane.“

Výsledky 21. kola Mestskej ligy:

Hornets – Young Boys 3:4 (2:2)
Góly: Paragi, Kalamár, Marcinek – Božík 2, Kulich, Kubík.

OFK Točnica – FC Slovexpres 0:2 (0:0)
Góly: Darányi, Gréč.

Tuborg – Tantrum 5:0 kontumačne

Tornádo – KERAM 5:3 (2:2)
Góly: Csaba Z. 2, Baláž, Rutkaj, Berky – Becáni, Herceg, Prepelica.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

© 2015-2016 mobilonline s.r.o. - Všetky práva vyhradené | Facebook | mobilonline.sk | Púzdro na mobil | Pánske oblečenie | Pouzdro na mobil | Teletok.hu | GSM súčiastky